LOGO TASARIMI & KURUMSAL KİMLİK

Logo tasarımı bir kuruluşu temsil eden ve kurumun en önemli görsel simgesine verilen isimdir. Yalın, çabuk anlaşılır, hatırlaması kolay, mümkün olduğu ölçüde az sayıda renkten oluşturulmalı, her türlü baskılama ve kesim türü ile uyumlu olmalı, küçük ebat ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, büyük ebat ölçülerde ise dağınık gözlemlenmemelidir. Ayrıca her ebat ölçü ve zeminde okunabilir olmalıdır.

Özellikle özgün olmalıdır ki başka firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli ve hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanmış veya esinlenilen logolar, ürünüze ve firmanıza büyük zararlar verir.

Figure Medya ekibi olarak firmanıza özgü logo ve kurumsal kimlik çalışmalarını büyük bir istek ve hevesle tasarlamakta, beğeninize sunmaktayız.Logo ve kurumsal kimlik tasarımı ile ilgili bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz size bir telefon ya da bir e-posta kadar yakınız.

Logo Tasarımı
"Logo Tasarımı Kurumsal Kimliğinizi Yansıtan Bir Işıktır!"

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik çalışmasındaki zaman dilimi ve oluşturulma sürecinde ise ilk olarak kurumunuzu ziyaret ederek sizi yakın bir şekilde tanıyoruz, daha sonra bulunduğunuz sektördeki diğer firmaları detaylı bir şekilde araştırıyoruz. Akabinde tasarım süreci başlıyor. Kurumsal kimlik uzmanımızın önderliğinde ortaya çıkan tasarımlar, kurumunuza sunum yapılır. Sunum sonrası gerekli düzenlemeler yapılarak kurumsal kimliğin son hali tasarımsal açıdan bitmiş oluyor. Daha sonraki aşama ise uygulama aşamasıdır. Gerekli dokümantasyonun basılması, kurumun web tasarımı projesinin hazırlanması ile sonuç bölümüne ulaşmış oluyoruz

Kurumsal kimlik, iki işbirlikçi firma için kağıt üzerinde herşeyin başlangıç noktasıdır. Başlangıç o denli iyi olmalıdır ve izler bırakmalıdır ki, hedefler büyüdüğünde aynı logo ile uzun yıllar devam edilebilmelidir. Sonucunda ise herkes tarafından hafızalarda yer etmiş, net görülmeden bile fark edilip tanınabilen, diğerlerinden ayrılabilen, işinizi en iyi anlatan kurumsal kimliğinize sahip olursunuz.Kurumsal kimlik, size özel olmalı işinizle bire bir uyumlu olmalıdır. Bizim çalışmalarımız yılların birikimi ve hissedilerek, çizilerek oluşturulur en sonunda dijital ortama aktarılır.